Hayata bakış açınızı değiştirecek videolar için: Seyrangah.Tv

Seyrangah Tv, Türkiyenin en kapsamlı islami internet sitesinide bünyesinde barındıran Feyyaz Bilişim ve Yayıncılık Hizmetleri‘ nin bir hizmeti olarak sizlere ulaşmaktadır.

Seyrangah Tv nin kurulma amacı: İlmin ve âlimlerin kıymetinin anlaşılamadığı, cehaletin ümmetin başına kara bir bulut gibi çöktüğü ve insanların kitaptan ve kitap okumaktan çok uzak olduğu şu zamanda; çok kıymetli olan iman hakikatlerini kitaplar arasından çıkartıp, kendi bünyesinde istihdam ettiği teknik kadro ile insanların anlayıp istifade edecekleri görsel bir formata dönüştürerek konusuyla alakalı video eserler hazırlamaktır.

Bu eserlerin metinleri ve içeriği, ilmi bir heyet tarafından hazırlanmakta ve bu zamanın kıymetli bir eseri ve Kuran’ın bir tefsiri olan Bediüzzaman Hazretlerinin Risale-i Nur Külliyatı, birinci derecede kaynak eser olarak kullanılmaktadır. Yalnız şu hakikat gözden kaçmamalıdır ki, nazarımızda okunan bütün eserler, Kuran’ı ve Sünneti anlamak için birer basamak hükmündedir.

Hiçbir ticari amaç güdülmeksizin, sadece Allah rızası için, büyük bir gayret, ciddiyet ve fedakârlık ile ortaya konulan bu eserler, televizyon, internet,  ortamında insanların istifadesine sunulmaktadır. Hazırlanan bütün eserleri ücretsiz olarak Seyrangah Tv internet sitesinden indirebilirsiniz.

Bu çalışmaların hazırlanmasında ve bizlere ulaşmasında emeği geçen bütün Seyrangah Tv ailesine teşekkür eder, Hayırlı işlerinde başarılar dileriz.

İnternet adresi: seyrangah.tv

Peygamber efendimiz (asm) bir hadisinde şöyle buyurur:

“Kim islamda iyi bir çığır açarsa açtığı çığrın ecri ve kendisinden sonra, onunla (o çığırla) amel edenlerin ecirleri, sevaplarından hiçbir şey eksilmeden ona aittir. Kim de islamda (müslümanlar içinde) kötü bir çığır açarsa, açtığı çığrın günahı ve kendisinden sonra onunla amel edenlerin günahları, günahlarından birşey eksilmeden ona aittir.” (Riyâzu’s-Salihîn, 19, bab. 172. hadis, s. 158 (müslim’den); Sunenu’n-Neseî, V, 99; (vermekle ilgili genel çığır açma; V, 100; iyiliğe vesile olma ile ilgili hadisler; et-Tâc, I, 74 (Hayra delil olan yapan gibidir); Sunenu İbni- Mâce 203, 206, 207 

İnşaallah bizde bu hadisten yola çıkarak iyi bir çığır bırakmak adına seyrangah.tv internet sitesini tavsiyeler kategorimize eklemeyi görev bildik.

İzleyin, izlettirin ve tavsiye edin. 

Selam ve dua ile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.